• Kwal
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Tulpjes
 • Mooi!
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Kampkrant WEK 2016 1.zaterdag

Zaterdag 23 juli... Dag 1

 

Zaterdag:

Nadat de kinderen al hun slaapspullen samen met de ouders geinstalleerd hebben en de regels zijn uitgelegd waaraan de kinderen zich dienen te houden gedurende het zomerkamp, komt Wendy Darling aangerend met een oud percament in haar handen. Wendy verwelkomt de kinderen en zegt dat ze hen hier treft om hulp te vragen. Ze vraagt eerst aan de kinderen wie allemaal het verhaal van Peter Pan kent en verteld dan dat dit niet zomaar een verhaaltje is, maar dat alles echt gebeurd is zij en haar broertjes een tijdje terug met Peter Pan naar Nooitgedachtland zijn gevlogen met elfenstof en een hele positieve gedachte, om daar spannende avonturen te beleven en Kapitein Haak en zijn piraten te dwarsbomen. Wendy verteld waarom ze de hulp van de kinderen nodig heeft, want er is namelijk iets vreselijks gebeurd! Kapitein Haak heeft de zeemeerminnen omgekocht met gouden munten om een leugen aan Peter Pan te vertellen. De zeemeerminnen hebben toen aan Peter verteld dat Tinkerbell in de doodshoofdgrot verdwaald was en toen Peter en de verloren jongens er naartoe gingen, vlogen ze recht in de valstrik van Kapitein Haak die hen ving met een groot net. Wendy zag dit alles geboren maar kon niets doen omdat ze maar alleen was. Gelukkig willen de kinderen Wendy helpen om Peter Pan en de verloren jongens te bevreiden uit de handen van de piraten, maar daarvoor moeten ze eerst getraind worden. Voordat ze het op kunnen nemen tegen de grote volwassen piraten moeten ze eerst echte verloren jongens en meisjes worden en alle eigenschappen behalen die een verloren jongen of meisje heeft. Wendy laat een lijst zien met alle eigenschappen waaraan ze gedurende de week gaan werken om echte verloren jongens en meisjes te worden. Deze eigenschappen zullen de kinderen krijgen door verschillende spellen te doen samen met een figuur uit Nooitgedachtland. Wendy is erg enthousiast en gelooft dat de kinderen super goede verloren jongens en meisjes zullen worden. Ze gaat snel met de elfjes en indianen overleggen in Nooitgedachtland hoe ze het beste een training voor de kinderen kan opzetten en de kinderen beginnen meteen met de eerste eigenschap: goed luisteren. Dit moeten de verloren jongens namelijk ook als Peter Pan orders geeft.

Ze speelden een spel in het bos waarbij hen gehoor getest werd. De staf maakte verschillende dierengeluiden en zij moesten in groepjes alle dieren in de goede volgorde vinden. Dit ging de kinderen goed af, nu nog goed naar de staf luisteren ;).

Groetjes,

De Staf