• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Kwal
 • image
 • image
 • Mooi!
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Tulpjes
 • image

Kampkrant GV 2017 2.zondag

Zondag 16 juli... Dag 2

De eerste ochtend hebben we uitgeslapen. Dit omdat iedereen nog aan het slapen in de natuur moet wennen, maar ook omdat gisteren toch een vermoeiende dag is geweest. Uiteindelijk hebben we met z’n allen een hele (tijdelijke) verhuizing achter de rug.

Zondag is traditioneel de dag dat de keuken afgebouwd gaat worden. Dit stond dus ook vandaag op het programma. Na het ontbijt ging dit dus ook van start. Er moest nog het nodige gepionierd worden. Daarna moest het zeil over de keuken. Ook dit jaar is er weer een keuken ontstaan, die we nooit eerder hebben gehad. Elk jaar is het weer een verrassing wat we weer weten klaar te spelen. De natuur helpt daar wat bij, door de plek, die we tussen de bomen nog vrij hebben.

Het bouwen van de keuken werd tijdelijk onderbroken door de verrichtingen van Max Verstappen op Silverstone. Dit bracht nog wat spanning in de keuken. Maar helaas, de plicht riep ook weer en er moest weer verder gewerkt worden aan de keuken.

De verkenners en gidsen gingen vervolgens nog volleybvallen en vikingkubben. Bij deze spellen waren een paar uitblinkers: Wesley en Roel waren de sterren van het zweedse Viking Kubb, terwijl bij het volleyballen de dames uitblonken. Daar waren Kyra en Lieke de sterren. Het Kubben en volleyballen telde voor een groot deel mee bij het bepalen van de winnaar van de dagtotem. Dit was echter niet helemaal doorslaggevend, want ook het halen van hout, water en het doen van (ongevraagde) taken, telden mee. Daarmee kwamen we voor vandaag uit op Lieke en Sam die de dagtotem hebben gewonnen. Voor de kamptotem liggen de verhoudingen enigszins anders. Daar zijn Wesley en Sam de koplopers. Maar, we zijn nog maar net op weg en de punten zijn zo verdeeld dat echt nog alles mogelijk is.  

Het avondeten bestond vandaag uit pasta, waar we 2 varianten van hadden: de rode en de witte saus. Beiden gingen goed er in en waren ook ver op. Jammer dat er na zo’n heerlijke maaltijd ook nog een berg afwas staat, maar ook die was op een gegeven moment weer verleden tijd.

Na de afwas was er nog tijd voor een avondspel. Dit was opgezet door Renate, die haar fantasie goed had weten aan te spreken. Het was een spel, waarbij grondstoffen gekocht konden worden en vervolgens weer op een slimme manier doorverkocht. Dan was er nog een bank, waar het geld met rente op gezet kon worden, er liep iemand rond voor speciale opdrachten en er liep een rover rond. Hierdoor kon het spel onverwachte wendingen krijgen, wat voor een speciale dynamiek zorgde. Dit spel speelde ook nog mee voor de dagtotem, maar die staat hierboven al vermeld. Tegen 22:30 uur was het bedtijd, net op tijd voor de regen, die roet in het kampvuur gooide. We waren blij dat we met de staf in de keuken konden zitten, zodat we onze dag daar konden evalueren. Er stond eigenlijk nog iets anders gepland, maar door de regen kon dat geen doorgang vinden. Zogauw dat wel doorgaat, zullen we dat op deze plek nog vermelden.