• Tulpjes
 • image
 • image
 • Mooi!
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Kwal
 • image
 • image
 • image

Kampkrant GV 2017 1.zaterdag

Zaterdag 15 juli... Dag 1

Om 10:00 uur was het zo ver: iedereen verzamelde bij het gebouw om mee te helpen de vrachtwagen in te laden. Het hele verkennerslokaal lag al vol met materialen, die mee op reis zouden gaan richting Austerlitz. Het leegruimen van het lokaal en het volladen van de vrachtwagen verliep snel. Zodoende waren we rond de klok van 11:00 uur klaar om het kamp officieel te openen en vervolgens de reis naar de Utrechtse heuvelrug te aanvaarden.

Op de autoweg wachtte ons de eerste verrassing: wegens werkzaamheden was een grootdeel van de A2 afgezet en werden we omgeleid.  Het eerste kwartiertje ging hiermee al verloren. Aangekomen bij het PBC Austerlitz moesten we in de wachtrij met onze vrachtwagen. Met maar een toegangsweg naar de terreinen en maar beperkte laad en losplaatsen, ging ons volgende tijdverlies van start.

Eindelijk mocht de vrachtwagen oprijden, maar nu was het weer wachten op de verkenners en gidsen, die hun rugzak al naar het terrein aan het brengen waren. Vanaf de laad- en losplaats was het kampterrein nog ca. 15 minuten lopen. Dat betekent een half uur op en neer. Gelukkig mocht een aanhanger wel het terrein op, zodat we de vrachtwagen konden overladen naar de aanhanger. We zijn viermaal met de aanhanger op en neer moeten gaan om de vrachtwagen leeg te krijgen. Reken uit je tijdverlies.

We begonnen het kamp met 15 kinderen en 10 stafleden. Tel daar nog eens 5 bezoekers bij (onze vorige stafvriendjes), dan liepen we 1 op 1. De kinderen, die mee op kamp zijn, zijn: Roel, Joost, Wesley, Sam, Kevin, Hannah, Tessa, Kyra, Sterre, Iza, Lieke, Eline, Nienke, Rosalie en Ana. Zij gaan straks “strijden” voor de kamptotem. Dit werd ’s avonds uitgelegd. Voor veel programma’s zijn punten te verdienen. Deze worden bij elkaar geteld  en de hoogste score van een dag is goed voor het winnen van de dagtotem.  De hoogste score in totaal van de hele week leid tot de kamptotem. Beide totems waren afgestemd op het thema: Mission Impossible. De dagtotem staat voor het fysieke deel, dat terug komt bij Mission Impossible en IS een Powerball. Hier zijn er twee van, zodat de eerste twee een dagtotem verdienen. Deze dagtotem mag je een dag bij je houden, waarna deze overgaat naar degene, die die dag de meeste punten heeft verdient. De eerste dagtotems werden verdient zonder dat de kinderen in de gaten hadden dat deze verdient konden worden. Deze werden overigens verdient door de extra inzet, die we bij sommige kinderen zagen. Hier blijven we trouwens het hele kamp op letten. De eerste dagtotems werden verdient door Hannah en Wesley. Dit is een eerste zet richting Kamptotem, die dit jaar staat voor het mysterieuze deel van Mission Impossible: een Useless Box. Probeer maar uit te vinden wat het werkelijke doel van die Box is.

Vandaag is ook al een start gemaakt met het maken van de keuken. Met name Sam en Kevin hebben hier een voortrekkersrol in gespeeld. De eerste driepoten werden gemaakt, die morgen de basis voor de keuken moeten vormen. Daarover morgen meer.

Naar onze mening zit de sfeer er wel al in, dus het beloofd een mooi kamp te worden. Het weer zat nog niet helemaal mee, maar gelukkig kwam de eerste bui pas toen de tenten al lang op stonden en alle materialen al waren ingeruimd, leve Weeronline, die een goede inschatting gaf wanneer de eerste druppels gingen vallen.

We gaan proberen de kampkrant vanaf de kampplaats te uploaden, lukt dat niet, dan is er elke dag een half uur lopen nodig om dit te doen. Dit kan enige vertraging opleveren, maar we doen ons best.

Helaas lukt het uploaden van foto's naar de kampkrant nog niet. Voor foto's verwijzen we voorlopig naar de Facebook pagina van Arno. Mocht je nog niet zijn toegevoegd, stuur dan via Facebook even een toevoegverzoekje naar Arno Brouwers. Mocht het uiteindelijk wel via de site lukken, dan passen we dat uiteraard aan.