• image
 • image
 • image
 • Mooi!
 • Tulpjes
 • image
 • image
 • Kwal
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Kampkrant GV 2016 7.vrijdag

Vrijdag 29 juli... Dag 7

 

 

De vrijdagochtend begon als een deja vue. Ook nu weer regen en in eerste instantie het gevoel van lekkere warmte en gezelligheid, maar daarna ook weer diezelfde “ellende”. Nu waren we echter gebonden aan een programma, dat we gereserveerd hadden. De verkenners en gidsen wisten nog van niets, maar we zouden vandaag gaan railbiken. Door de regen hebben we het programma echter naar de middag kunnen verplaatsen. De ochtend werd gebruikt om kaarsjes te maken. Hiervoor kregen ze heel wat ingredienten, maar ook spullen, die overbodig waren. De echte benodigdheden waren: een babybell kaasje (waarvan de buitenkant als was gebruikt wordt en een papieren zakdoekje. Dit opgerold in de was kon als lont dienst doen. Verder zat er nog een magnesiumstick bij, die gebruikt moest worden om het kaarsje aan te maken. Direct lukt dat niet, daarvoor moest eerst een klein vuurtje gemaakt worden, waar het kaarsje aan aangemaakt kon worden. Het was nog een hele opgave om te doen.

’s Middags konden we dan toch gaan railbiken. Helaas begon het rond de tijd van vertrek toch weer te regenen. Desondanks hebben we doorgezet en zijn we gegaan. We konden de railbikes droog bestijgen, maar onderweg kregen we toch nog een buitje te verduren. Na 7 km was het rustpunt. Hier werden de bikes omgedraaid, zodat we na de pauze de terugweg konden gaan doen, die gelukkig bergaf ging. Nu kwam zelfs het zonnetje tevoorschijn en was de regen, eerder oip de dag, weer snel vergeten.

Bij terugkomst op het terrein kreeg iedereen even wat tijd voor zichzelf. Daarna werd een begin ngemaakt met de afbraak van het kampterrein. Toen Tom met de vrachtwagen vanuit Sittard aankwam, werd deze al grotendeel ingeladen. Rest alleen nog de tenten en de provisorische keuken. Deze zijn echter voor morgen. Nu staat het kampvuur nog voor de boeg en daarna de laatste nacht op kamp.