• image
 • Tulpjes
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Mooi!
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Kwal

Kampkrant GV 2016 6.donderdag

Donderdag 28 juli... Dag 6

 

 

De donderdag begon met regen. Het begon toen we nog in de slaapzak lagen. Op dat moment geeft het nog een gezellig effect, al dat gekletter en toch lekker warm en droog blijven. De “ellende” begint pas een paar minuten na het opstaan. De modder waar je je doorheen moet banen, het natte gras en een keukenzeil, dat door het water flink onder spanning staat. Door het weer hebben we ons laten verleiden iets langer in de tent te blijven, maar uiteindelijk breekt toch de tijd aan dat er opgestaan moet worden.

Vandaag staat de themadag op het programma. Het thema: Expeditie Robinson zit dit jaar echter al veel meer in het programma verweven dan in andere jaren. Elke dag moesten de eilanden een proef afleggen, waarmee punten verdient konden worden. Daarna mocht het winnende team naar de eilandraad. De eilandraad had een positieve taak: de leden van het eiland op de eilandenraad mochten beslissen wie van de andere teams extra punten mochten krijgen. Er werd op allerlei manieren gestemd: voor een vriendje of vriendinnetje, maar ook voor kinderen, die nog extra punten konden gebruiken.

Er waren velerlei spellen op deze themadag.  Er waren spellen waar mensen nodig waren, die over kracht beschikken, spellen, waarbij evenwicht nodig is, tactiek, overzicht en noem maar op. Ook dingen kunnen onthouden, was een van de kwaliteiten, die aangesproken werden. Dit was nodig bij een spel, waarbij afbeeldingen van bomen aan de binnenkant van een grote diepe afwasbak op de kop waren vastgeplakt. Degene, die aan de beurt was, kreeg de afwasbak over zijn/haar hoofd en kon dan zolang rondkijken als nodig. Daarna moest een soort estafette gelopen worden, waarna andere kaartjes, met dezelfde bomen op de juiste volgorde neergelegd moesten worden. Iedereen wist dit op een goede manier te doen, zonder fouten, waarna de activiteit nog eens gedaan moest worden, maar nu op tijd.

De spellen vielen goed in de smaak. Daarna dacht iedereen dat ze vrije tijd hadden, maar nu op de themadag moest er per eiland iets klaargemaakt worden voor het avondeten. Dit bestond vandaag uit 4 gangen (4 eilanden). Het eiland, dat tot nu toe aan de winnende hand was, mocht als eerste een gerecht uitzoeken, om klaar te maken. Er was een groentensoep, twee verschillende rijstgerechten en als toetje een zelfgemaakte fruitsalade.

Ook na het eten en de afwas was er nog volop programma. Hiervoor werden wel eerst nieuwe eilanden gekozen. Deze spellen deden mee voor de score van de volgende dag. Ook vandaag werd droog afgesloten en konden we de laatste uurtjes bij het kampvuur verblijven.